Zakončení gymnastické závodní sezóny 2019

Vyvrcholením závodní sezóny byla pro naše gymnasty účast na mezinárodní a několika republikových soutěžích, ve kterých zúročili celoroční náročnou přípravu a nasbírané zkušenosti.

Ve dnech 28.11.-1.12. se konal v Liberci Závod olympijských nadějí – OLYMPIC HOPES CUP. Jedná se o juniorský závod, do něhož nastoupilo celkem 62 závodnic ze 13 států. Letos zde byla historicky největší zahraniční účast.

O úžasnou podívanou se zasloužily závodnice z Číny, které ovládly závod družstev i mnohá finále na jednotlivých nářadích. Na druhém místě se umístilo družstvo Walesu a třetí byly Maďarky. Český šestičlenný tým juniorek obsadil v kvalitní konkurenci 6. místo. Členka českého týmu Lucie Maříková (z oddílu TJ Bohemians Praha) uzavřela desítku nejlepších vícebojařek (48,03 b.) a byla nejúspěšnější Češkou.

OHC – Juniorská reprezentace ČR 2019

Odchovankyně oddílu GK Šumperk Klárka Peterková se slušným výsledkem a ziskem (43.43 b.) obsadila 41.místo víceboje.

výsledky: Zde

Zkušenosti z velkého závodu se jí hodily hned následující víkend.

Na MČR družstev, které se konalo 7.-8.12.2019 v Černošicích.

V sobotu odpoledne se Klára Peterková poprvé představila v extraligovém družstvu jako hostující členka oddílu TJ Prostějov. Svými výkony pomohla k zisku cenných bodů. Toto družstvo obsadilo celkové 5.místo a v hodnocení jednotlivců čtyřboje se Klárka umístila na slušném 14.místě.

Výsledky : zde

V neděli pak MČR ukončil celodenní závod družstev II.ligy.          O výsledek a postup do první ligy bojovalo dvacet družstev.

Zde nastoupil tým GK Šumperk ve složení: Friedlová Kateřina, Machytková Lenka, Machytková Jitka, Janků Michaela a hostující Slezáková Zuzana. Děvčata své připravené sestavy s přehledem zvládly, jen ta zrádná kladina trestala všechny a všechna zaváhání.

Konečné výsledky družstev byly velmi těsné. Zvítězil tým Gymnastky Liberec (131.1bodů) před odd. Gympra Praha (129.45 bodů), TJ Loko Pardubice (129.10 bodů), GK Šumperk obsadil těsné 4.místo (128.90 bodů).

Chyběl jen malinký kousek na bednu.

Trenérku Silvii Urbanovou potěšilo, že v hodnocení jednotlivkyň víceboje Kateřina Friedlová obdržela za své sestavy třetí nejvyšší součet známek z celého čtyřboje

Výsledky: Zde

Fotogalerie:  se připravuje   🙂

V neděli 1. prosince 2019 proběhlo ve sportovní hale T.J. Sokol Brno I – Mistrovství ČR sportovní gymnastiky mužů v povinných sestavách (VS1-4)

V kategorie VS1 : Žouželka Václav si vyzávodil 53.místo.

Ve vyšší kategorii VS3 se představil : Švejkovský Jakub  16 .místo ; Jakubík Lukáš 18.místo a Wagner Jakub 21. místo.

Věříme, že si chlapci svůj velký závod užili a nasbírali spoustu zkušenosti a inspirace do další sezóny.

Všem závodníkům a trenérům gratulujeme k pěkným celoročním výsledkům. Rodičům samozřejmě také patří velké poděkování za to, že své děti k tomuto krásném sportu vedou a podporují je.