Vrchol gymnastická sezóny šumperskému Gymnastickému klubu vyšel dobře

mcr-vs2-3-misto-svejkovskyZačátkem prosince čekala na šumperské gymnasty závěrečná prověrka.

Do Prahy na MČR ve výkonnostních stupních sportovní gymnastiky mužů vyrazili 3.12.2016 reprezentovat GK Šumperk tři gymnasti pod vedením kolektivu trenérů J. Navrkala, R. Smékala a A. Zemana. V tělocvičně SK Hradčany se povinného šestiboje v kategorii žáci zúčastnilo 91 gymnastů. Barvy GK Šumperk hájil v nejmladší kategorii  Matouš Nevrkla a obsadil krásné 16.místo.  V  mladších žácích své sestavy předvedl David Skýva. Jeho výkon stačil na 23.místo. O poznání líp se dařilo Jakubovi Švejkovskému, který v kategorii starší žáci zabojoval a za svůj výkon obdržel medaili a 3. místo.

koprivnice-mikulassky-dvojbojVe stejný den vyrazily mladší gymnastky na Mikulášský závod, který pořádal oddíl TJ Sokol Kopřivnice. Soutěžilo se pouze na dvou nářadích. Za začínající gymnastky nastoupilo třicet děvčat. Šumperská dvojčata Machytkova předvedla své téměř bezchybné sestavy a Lenka si vybojovala krásnou Mikulášskou medaili za 3.místo, její sestra Jitka ji s malým odstupem následovala a skončila pátá. Trojlístek uzavřela Michaela Janků hezkým 17.místem . V kategorii předzávodnice  nastoupila další dvojčata. Anna Paraska byla devátá a její sestra Marie  jedenáctá. Mladší žákyně B reprezentovala Julie Machytková, která vybojovala 18.příčku. Poslední zástupkyní oddílu GK Šumperk byla Julie Hvižďová a na tomto krásném závodě se rozloučila nepopulárním 4. místem v kategorii žákyně A.

mcr-druzstev-ii-ligy-zenyV neděli 4.12.2016 Sokol Brno pořádal MČR družstev II.ligy. Do závodu nastoupilo dvacet družstev, GK Šumperk letos zastupovala hned dvě družstva. Po loňském 7. místě si družstvo „A“ zajistilo přímý postup a ve složení – Veronika Veselá, Agáta Kněžková, Klára Peterková a hostující Aneta Škubalová z TJ Sokol Vysoké Mýto a obsadilo 4. místo. Od třetí příčky je dělilo pouhých 0,15 bodu. Nové družstvo „B“ složené z Kateřiny Friedlové, Sabiny Žandové, Adély Osladilové a hostující Terezy Válkové z KSG SK Přerov, muselo nejprve projít kvalifikací. Ta se jim povedla, děvčata splnila bodový limit a trenérka Silvie Urbanová požádala o jednu z pěti divokých karet udělovanou Českou gymnastickou federací. Cílem tohoto mladého týmu bylo především nasbírat co nejvíce zkušeností. Příští rok se zejména družstvo „A“ opět pokusí o postup do I.ligy.

Všem gymnastkám, gymnastům i jejich trenérům děkujeme za vzornou reprezentaci města Šumperka. Velký dík patří i panu řediteli Hynku Pálkovi, který umožňuje oddílu trénovat v prostorách ZŠ Sluneční. Všichni budeme potěšeni,  podaří-li se zrealizovat plánované rozšíření tělocvičny o gymnastický čtverec. Krásný, šťastný a úspěšný nový rok všem příznivcům sportovní gymnastiky přeje GK Šumperk.