Vítkovický pohár a Baby Gym Cup 2018

Gymnastický klub Vítkovice pořádal v sobotu 20. 10. 2018 tradiční závod Vítkovice Cup 2018.

Závod zahájila děvčata 2007 a mladší, která si po dlouhé prázdninové pauze vyzkoušela celý ženský čtyřboj. Nervy na uzdě udržela Lenka Machytková, která poměřila své sily s až o dva roky staršími děvčaty. Výsledkem bylo krásné šesté místo.  Sabinu Žandovou  pád na kladině  odsunul na deváté místo. Desátá pozice patřila Michaele Janků. Kateřina Friedlová  zaznamenala dva pády na bradlech a skončila třináctá.    20. místo  připadlo Jitce Machytkové a dvojčata Marie a Anička Paraska skončila za sebou na 26. a 27. místě.

V kategorii 2005 a mladší náš klub reprezentovala Klára Peterková, která se z velké části již intenzivněji připravuje v Prostějově. Bohužel se nevyvarovala pádu na kladině,  po odcvičení náročnějších sestav obsadila třetí místo.

V neděli 21. 10. 2018 se ve stejné tělocvičně konal závod pro mladší gymnastky Baby Gym Cup. Účast v tomto závodě byla hojná, nastoupilo téměř 200 děvčat a tak závod končil až v pozdních večerních hodinách.

Jako první se na Baby Gym Cupu předvedla děvčata ročníku 2013 a 2012. Pro mnohé z nich to byl úplně první závod, ale naše děvčata předvedla skvělé výkony a získala vysoké známky.

V kategorii 2013 Verunka Roučková získala stříbro, bronz Lucie Paraska a do šestice vyhlášených se na pátém místě objevila Karolínka Řezníčková. V kategorii 2012 po teprve tříměsíčním trénování získala – šesté místo Ivanka Svobodová, Terezka Augustinová byla šestnáctá a Klaudinka Ďulíková dvacátá. Děvčatům moc gratulujeme.

Další kategorie:

2011 začínající – přípravka: 17. místo Adéla Keclíková, 19. místo Eliška Langerová, 20. místo Kristýna Křesinová

2011 nejmladší žákyně: 6. místo Markéta Hermannová

2009 mladší žákyně: 11. místo Valerie Navrátilová

2006 – 2008: 9. místo Paraska Anna, 19. místo Diňová Amélie, 22. místo Diňová Berenika,  25. místo Paraska Marie