Vítkovice Cup 2015

Ostrava – Koncem října se konal v Ostravské sportovní hale jeden s největších tuzemských závodů s názvem Vítkovice Cup. Do Ostravy se mimo zahraničních hostů každoročně sjíždí nejlepší kluby ČR, aby ukázaly formu před domácím šampionátem v soutěži družstev, který se bude konat tradičně v Brněnském středisku.

Nejpočetněji zastoupenými kategoriemi byly kategorie žákyň A (ročník narození 2003 – 2005), žákyň B (ročník narození 2005 a mladší) a katedek.

Gymnastický klub Šumperk měl trojnásobné zastoupení v nejmladší kategii zásluhou Kláry Peterkové, Sabiny Žandové a Kateřiny Friedlové. Náročný čtyřboj se vydařil Kláře Peterkové, která se probojovala na velmi pěkné 13. místo.  Další dvě šumperské závodnice narozené v roce 2007 patřily k nejmladším v celém závodě a tak hlavně sbíraly cenné zkušenosti do budoucna. I s chybami se ale ve startovním poli neztratily a Sabina Žandová obsadila celkové  19. místo a Kateřina Friedlová 22.

Nejzajímavější podívaná z celého dne byla soutěž kadetek, která byla pro české gymnastky zároveň nominačním závodem na Závod olympijských nadějí, který se konná 7. listopadu v Liberci. Velkou radost udělaly trenérkám GK všechny tři bývalé šumperské závodnice, které už několik let trénují ve vrcholových střediscích v Praze či v Brně. Nejlépe se v celém závodě dařilo Adéle Měrkové, která se stala suverénní vítězkou a její sestra Vendula (obě Bohemians Praha) i přes nezdar na bradlech vybojovala stříbro. Marie Nevrklová (Sokol Brno 1) skončila 12. Všechny tři si tak vybojovaly nominaci do Liberce!