Velká cena HK 2015

Hradec Králové – v sobotu 11. dubna se konal již 48. ročník závodu o Velkou cenu Hradce Králové. Ve dvojboji složeném ze cvičení na kladině a prostných nechyběla účast čtyř šumperských gymnastek, z nichž tři nejlepší tvořily základ družstva, které bojovalo o medaile.

V soutěži jednotlivkyň se v první kategorii mladších žákyň ukázala Adéla Osladilová, která v konkurenci 29 gymnastek získala cennou bronzovou medaili. Starší žákyně zastupovaly v Hradci Agáta Kněžková, kterou pády z kladiny odsunuly na 8. místo, a Ludmila Stejskalová, která skončila 10. Nejlepší šumperskáVeronika Veselá v kategorii juniorek zaostala 0,05 bodu za bronzovou medailovou pozicí, kterou obsadila pardubická závodnice.

Družstvo GK Šumperk ve složení Osladilová, Kněžková a Veselá, tak v součtu známek osadilo čtvrtou pozici za oddíly z Příbrami, Mostu a Pardubic.

Napsal Martina VavrouškováKonopová