Šumperský závod mimin 2015

Šumperk – V předvánočním čase se již tradičně mají možnost ukázat všechny začínající závodnice, které láska ke sportovní gymnastice přivedla do šumperského gymnastického klubu. Již třetí ročník domácí soutěže Šumperská mimina se konal 9. prosince v tělocvičně ZŠ Sluneční.

Protože nábor do gymnastiky probíhá v GK prakticky neustále, mohl být klubový závod rozdělen do čtyř výkonnostních i věkových kategorií. Úplně nejmladšími účastnicemi byla děvčata narozená v letech 2010 a 2011. Ve cvičení na lavičce a prostných těsně zvítězila Markétka Hermannová před Klárkou Pazourkovou a Gábinkou Chytkovou. Ve druhé kategorii mezi sebou soupeřily gymnastky trénující třikrát týdně, pro které byl závod obdobně jako pro ty nejmenší vůbec prvním závodem v kariéře. Zvítězila Edita Réová před Marií Švecovou a Karolínou Mičunkovou.

V dalších dvou kategoriích předvedla o něco zkušenější děvčata rozhodčím povinné sestavy podle výkonnostních stupňů. Čtyřboj v základním stupni zvládla nejlépe Eliška Kubíčková (1. místo), Karolína Jakubíková (2. místo) a Kateřina Hildebrantová (3. místo). Náročnější stupeň mladších žákyň potom přinesl medaile Lence Machytkové, Gabriele Macháčkové a Anně Parasce.