První mise na MČR v kategorii kadetek

O víkendu 25.9.2021 se členka Gymnastického klubu Šumperk zúčastnila mistrovství ČR ve sportovní gymnastice v kategorii kadetek – VS4A. Onou jedinou kadetkou je Lenka Machytková, která si vysloužila postup na MČR v této kategorii jako 1. vicemestryně z roku 2019. Po dlouhé pauze se vrhla do čtyřboje s novými prvky, které z důvodu nucené pauzy současné epidemie nedotáhla k dokonalosti. Přesto se za svůj výkon nemusí stydět a ani trenérka, protože v konkurenci 23 závodnic získala i se dvěma pády na kladině a jedním na přeskoku krásné 8. místo. Na MČR v této kategorii bylo běžné i finále na jednotlivých nářadích. To  se bohužel v letošním roce neuskutečnilo, což byla velká škoda pro šumperskou závodnici. Na bradlech  měla druhou nejvyšší známku a tudíž i velkou šanci na získání medaile a na prostných byla pátá, čímž by také finále neunikla. Tak snad příště.

V tentýž den se pokusila v kvalifikaci žákyň A – VS3A její sestra Jitka Machytková o postup na MČR. Ten se zdařil a krásným šestým místem Jitka postoupila a může se pokusit o získání titulu mistryně ČR v této kategorii.

Děvčatům děkujeme za reprezentaci oddílu a Silvii Urbanové za jejich přípravu.