Předsezónní test dopadl na výbornou

Obrázek22Katowice – první závody, které prověřily účinnost letní přípravy šumperských gymnastek, se konaly 19. a 20. září v polských Katowicích. O tom, že se dřina v letních tropických teplotách vyplatila, svědčí zisk tří cenných kovů.

Katowický oddíl po letech obnovil pořádání mezinárodních závodů, kterých se GK Šumperk v minulosti pravidelně účastnil. Letos přijaly pozvání gymnastky z polských, slovenských a českých klubů.

Čtyřboj pro začínající gymnastky byl rozdělen do dvou věkových kategorií. V první (ročník narození 2007 a mladší) reprezentovaly GK Šumperk Bára Pražáková a Gabriela Macháčková. Obě závodnice se i přes nervózní zahájení a pády z kladiny dobře umístily. Pražáková získala pěknou bronzovou medaili a o rok mladší Macháčková skončila třináctá.

Ještě většího úspěchu dosáhly zkušenější gymnastky Klára Peterková a Julie Hvižďová, které startovaly ve vyšší kategorii. Po bezchybných výkonech na všech čtyřech nářadích získala Peterková zlatou a Hvižďová v těsné ztrátě za ní stříbrnou medaili. Nadějné šumperské závodnice tak ukázaly, že mezi sedmnácti soupeřkami nemají konkurenci.

Získané poháry, medaile a hlavně cenné zkušenosti pomohou šumperským gymnastkám v nadcházející závodní sezóně, která vyvrcholí v prosinci Mistrovstvím ČR družstev.