Přebor Olomouckého kraje 2015

P1210144Šumperk – Dívčí část Gymnastického klubu Šumperk pořádá každým rokem tři závody a krajský přebor jednotlivkyň je již tradičně jedním z nich. Soutěžit o tituly přebornic se sjely zástupkyně všech oddílů Olomouckého kraje v neděli 24. května do gymnastické tělocvičny při ZŠ Sluneční.

Česká gymnastická federace umožňuje na přebornických soutěžích startovat až od sedmi let, proto šestileté začínající gymnastky, které se výkonností mohou rovnat kategorii základní stupeň, musely soutěžit ve vloženém závodě. Práce s dětmi od útlého věku se trenérkám GK opět osvědčila. Domácí závodnice Lenka Machytková totiž s přehledem vloženou kategorii vyhrála a její sestra Jitka skončila třetí.

V přebornické kategorii základní stupeň, která je prvním výkonnostním stupněm podle současného programu ČGF, tedy soutěžila děvčata narozená v letech 2008 a 2007. Nejlepšími šumperskými byly tentokrát Gabriela Macháčková, která skončila na stříbrné příčce a AnnaParaska na bronzové se ztrátou 0,5 bodu. Další umístění závodnic GK: 4.Diňová Amélie, 6. Paraska Marie, 16. Machytková Julie.    Další výkonnostní kategorií byla kategorie mladších žákyň, kde GK reprezentovaly BerenikaDiňová (7. místo), Bára Pražáková (8. místo) a Adriana Vavrečková (10. místo).

V dalších kategoriích se už bojovalo o postup na Mistrovství ČR v návaznosti na předešlé kvalifikační závody. První z nich byla kategorie starších žákyň, kde šumperská děvčata obsadila nejvyšší pozice. Zvítězila Adéla Osladilová před Julií Hvižďovou (2. místo) a teprve osmiletou Kateřinou Friedlovou (3. místo). Sabina Žandová skončila čtvrtá a Klára Peterková 5. V celkovém hodnocení po všech kvalifikačních závodech má jistý start na MČR jen Osladilová, která se vešla do 40 nejlepších z celé republiky. O postupu bodově druhé nejlepší Peterkové i třetí Hvižďové se bude ještě rozhodovat při udělování divokých karet.

V žákyních A zvítězila šumperskáEva Kubíčková před prostějovskými závodnicemi, čtvrtá byla Agáta Kněžková. Obě zmíněné gymnastky si vybojovaly startovní číslo na MČR a budeme je tak moci vidět 13. a 14. června ve Vysokém Mýtě, kde se domácí šampionát pořádá.

Čtvrtou zlatou medaili zajistila GK Veronika Veselá, která se v neděli stala nejlepší kadetkou Olomouckého kraje a probojovala se na MČR A, které je pro nejlepší ženské a mužské výkonnostní kategorie pořádáno 30. a 31. května v Brně.

Jedinou závodnicí GK v kategoriích B byla Michaela Pavlů, která získala bronzovou medaili mezi žákyněmi B.