Pohár primátora Popradu 2015

Obrázek27Poprad – Ještě před začátkem kvalifikace na Mistrovství České republiky se gymnastky GK Šumperk jely odreagovat na přátelský závod do slovenského Popradu.

Sobotního čtyřboje (přeskok, bradla, kladina a prostná) se zúčastnilo 40 závodnic ze Slovenska, Polska a Česka.

V první kategorii pro začínající gymnastky byl vidět značný rozdíl v předváděných výkonech, protože spolu soupeřila všechna děvčata narozená v roce 2004 a později. Ani v konkurenci zkušenějších závodnic se šumperské neztratily a skončily jen kousek od medailových stupňů. Mezi dvaceti třemi soupeřkami si nejlépe vedla Klára Peterková, která vybojovala čtvrté místo. Několik desetin bodu za ní se na pátém a šestém místě seřadily Adéla Osladilová a Julie Hvižďová a nejmladší ze šumperské výpravy Sabina Žandová byla jedenáctá.

V kategorii starších žákyň reprezentantky GK Eva Kubíčková a Veronika Veselá nestačily pouze na závodnici z polského oddílu IskraZabrze a shodným počtem 48, 467 bodu se umístily na druhém místě a odvezly tak na Moravu dvě stříbrné medaile.