Return to Nábor členů

Gymnastická přípravka

Gymnastický klub Šumperk zahájil svoji činnost po odchodu z Tělovýchovné jednoty Šumperk od 1. ledna 2000. Gymnastický klub je rozdělen na dívčí a chlapeckou část.

Po dobu existence jsme zaznamenali mnoho úspěchů jak v domácích soutěžích, tak i při startech v zahraničí. Závodnice jsou stále velmi úspěšné v závodních “ A ,  B “ kategoriích i gymnastických ligových soutěžích.

Náš oddíl dává základ nejen vrcholovým gymnastům, ale i  atletům a dalším sportovcům

—————————

V rámci pohybového rozvoje dětí a mládeže pořádáme kurzy gymnastické přípravky.

Gymnastická přípravka je ideální základ pro veškeré další sporty.

Děti si v rámci hodin gymnastické přípravky zlepšují především koordinaci pohybu,  rozvíjí obratnost, prostorovou orientaci a flexibilitu. Pomocí posilovacích cvičení si děti zpevní tělo a získají jeho lepší držení. Trénink je organizován převážně formou her, aby byl pro děti co nejatraktivnější a aby získaly správné návyky pro sportovní přípravu i běžný život .

S sebou dětem vezměte věci vhodné na cvičení (tričko a kraťasy nebo gymnastický trikot a legíny)

Nadané děti mohou později postoupit do závodní skupiny.