Mistrovství ČR 2015

IMG_4272Brno, Vysoké Mýto – Letošní mistrovství republiky ve sportovní gymnastice bylo jako každoročně rozděleno na dvě části. První se konala už 30. – 31. května v Brně pro elitní kategorie kadetek, juniorek a žen. Na tento šampionát se z Gymnastického klubu Šumperk probojovala Veronika Veselá, která v kategorii kadetek absolvovala dva závody – povinný a volný čtyřboj. V závodě s povinnými sestavami obsadila 15. místo a ve volném cvičení klesla o dvě příčky na místo 17.

Druhou částí domácího mistrovství byl pro kategorie dívek a žen závod ve Vysokém Mýtě. Na ten se mohly probojovat závodnice nejlepších žákovských kategorií (starší žákyně, žákyně A) pomocí několika kvalifikačních závodů. Dále startovaly kategorie B (žákyně, juniorky a ženy), nominované na základě krajských přeborů.

GK Šumperk měl letos zastoupení v kategorii starších žákyň a žákyň A. Sítem zmíněných kvalifikačních závodů, kterých se zúčastnilo 94 starších žákyň z celé republiky, prošly tři naše závodnice. Na mistrovství se nejlépe dařilo Adéle Osladilové, která v silné konkurenci obsadila pěkné 18. místo. Začínající gymnastky Klára Peterková a Julie Hvižďová, které mají šanci startovat v této kategorii i příští rok, skončily na 40 a 45 místě.

Ve vyšší kategorii žákyň A měl už GK Šumperk zaslouženě medailové ambice. Nejlepší šumperskáEva Kubíčková totiž získala stříbro v kvalifikačním závodě v Ostravě a v celkovém hodnocení se také držela na předních pozicích. Nezdar na kladině ji ale v přísném hodnocení povinných sestav odsunul na 7. místo. Druhá nominovaná Agáta Kněžková skončila 20.

IMG_4237

Mistrovství republiky bylo pro gymnastky vrcholem a zároveň závěrem jarní sezóny. Po zasloužené červencové pauze je čeká letní kondiční příprava, která je zase posune o kousek blíž k medailovým pozicím. Všem závodnicím děkujeme za dosažené výsledky a přejeme příznivcům Gymnastického klubu Šumperk pohodové a ničím nerušené prázdniny!