Mikulášská medailová nadílka

Obrázek21Kopřivnice – Poslední listopadovou sobotu pořádal kopřivnický gymnastický oddíl Mikulášský dvojboj pro závodnice všech věkových kategorií. Nejen z GK Šumperk tedy vyrazila početná skupina gymnastek. Letošního ročníku závodu se tak zúčastnilo na 130 dětí.

Hned první vítězství připadlo šumperskéJitce Machytkové, která získala s přehledem nejvíce bodů na lavičce a prostných. Lenka Machytková i s chybou na lavičce získala bronz a Karolína Jakubíková skončila v početném závodním poli osmá.

Starší děvčata (narozená v roce 2008-06) závodila v kategoriích rozdělených na A a B. B kategorie byla pro gymnastky, které v krajských soutěžích ještě nesplnily výkonnostní stupeň mladších žákyň. Z GK Šumperk to byly pouze Marie Paraska a Julie Machytková. I přes „běčkové“ označení byla kategorie silně obsazená a bojovalo v ní 29 závodnic. Výborného výsledku dosáhly Marie Paraska, která tuto kategorii vyhrála i Julie Machytková, která skončila v první desítce.

V kategorii A měl GK mnohem větší zastoupení a šumperská děvčata brala všechny tři medaile! Nejlépe se závod vydařil Kateřině Friedlové (1. místo), BereniceDiňové (2. místo) a Kláře Peterkové (3. místo). Další umístění: 5. Gabriela Macháčková, 6. Sabina Žandová, 9. Amélie Diňová, 10. Anna Paraska a 11. Bára Pražáková.

Další zlaté medaile unikly reprezentantkám GK jen těsně. Ve čtvrté a páté kategorii braly stříbro Adéla Osladilová (kat. 4) a Veronika Veselá (kat. 5). Veronika Veselá navíc předvedla nejobtížnější sestavu na kladině z celého závodu. Čtvrtou kategorii doplnila šestým místem Michaela Pavlů a Agáta Kněžková byla v obtížnější páté kategorii dvanáctá.