Memoriál Miloše Bortla

Obrázek28Valašské Meziříčí – Dalším pohárovým závodem konaným v sobotu 28. března byl Memoriál Miloše Bortla ve Valašském Meziříčí. Po zrušeném Mistrovství ČSGS jely současné šumperské sportovní gymnastky na tento závod vůbec poprvé a hned přivážely domů několik cenných medailí.

V kategorii přípravky (děti narozené v roce 2008 a později) se představily dvě členky družstva trénujícího třikrát týdně. Lépe si v konkurenci 31 závodnic vedla Marie Paraska, která obsadila v součtu třech nářadí 14. místo. Její sestra Anna Paraska skončila 18.

V druhé kategorie nejmladších žákyň (8 a 9 let) měl GK Šumperk silné zastoupení v KlářePeterkové a Julii Hvižďové. Tato kategorie už stejně jako všechny následující absolvovala celý olympijský víceboj – čtyřboj složený z přeskoku, bradel, kladiny a prostných. Klára Peterková po vydařeném závodě dosáhla na stříbrnou medaili a Julii Hvižďovou pád z kladiny odsunul ze třetího místa na páté.

Všechny další kategorie se už dělily podle startu na Mistrovství ČR na lepší a horší skupiny. V mladších žákyních nestartujících na MČR v roce 2014 měl GK Šumperk jen jednu zástupkyni a to Adélu Osladilovou, která obsadila čtvrté místo.

Ostatní závodnice GK prošly v uplynulé sezóně úspěšně kvalifikací na zmiňované Mistrovství, takže byly bez rozdílu věku zařazeny do tzv. kategorie Elite. Nejlépe si vedla stříbrná VeronikaVeselá s odstupem 0,360 bodu na vítězku. Agáta Kněžková obsadila 4. příčku, LudmilaStejskalová 11. a Michaela Pavlů 13.