Memoriál Evy Bosákové – Praha a VSky na nečisto – Ostrava

Členky GK Šumperk, z.s.  nezáhálely  a poslední dva víkendy se opět rozjely do českých měst, aby předvedly své umění a zúročily několikahodinovou dřinu v tělocvičně na ZŠ Sluneční.

Jako první vyjela děvčata do metropole ČR na Memoriál Evy Bosákové. Jedná se o prestižní závod, kterého se účastní ty nejlepší gymnastky ČR. Paní trenérka Silvie Urbanová se nemusela stydět za výkony svých svěřenkyň.I přes přísné oko rozhodčích se podařilo Markétě Hermannové získat v kategorii žákyň zlato. V kategorii Eviček ročník 2012 a mladší se nejlépe dařilo Ivaně Svobodové, která si odváží sedmé místo, Klaudie Dulíková byla osmá, hned za ní Patricie Petrová,  čtrnácté místo Adéla Jurásková, která patřila k nejmladším a patnáctá Lucie Paraska. V kategorii juniorek nastoupila dvojčata Jitka a Lenka Machytkovi.  Dvojčata bojovala, a ikdyž se Jitka potýkala se zdravotními problémy, vybojovala krásné páté místo a její sestra skončila o dvě příčky za ní na sedmém místě.

Na závěr závodu organizátoři zařadili soutěž o horské kolo, kterého se zúčastnilo deset nejlepších závodnic na kladině z kategorie žákyň, juniorek a žen. Šumperk měl své zastoupení dvakrát v podání Markéty Hermannové a Lenky Machytkové. Ani jedna si kolo neodvezla, ale Lenka ve finále zajela kvalitnější sestavu a skončila sedmá, naopak Markéta si pohoršila a skončila desátá. Obě získaly cenné zkušenosti a možnost poměřit si síly se staršími a zkušenějšími závodnicemi. V absolutním pořadí Markéta získala páté místo, Jitka dvanácté a Lenka sedmnácté z celkového počtu 45 závodnic.

Děvčatům moc gratulujeme a přejeme další úspěchy v náročné sezóně, trenérce za přípravu svých svěřenkyň.

O velikonoční neděli se vydaly svěřenkyně Jany Žandové na závod do Ostravy, aby si vyzkoušely náročný závodní program povinných sestav – VSky na nečisto. Děvčata si po dlouhé době zazávodila na všech čtyřech nářadích, aby zjistila svoji výkonnost v poměru s jinými závodnicemi. Závodilo se v kategorii VS0 A a VS1 A – začínající gymnastky. Kategorie VS1 A se v červnu účastní MČR ve sportovní gymnastice. Oddíl GK Šumperk, z.s. měl v této kategorii čtyři želízka v ohni. I když vše nevyšlo dle představ, mohla se Terezie Paraska a Viktorie Peduzzi radovat ze zisku bronzové medaile, Adéla Jurásková po nezdaru na přeskoku, ale nejlepší kladině závodu získala páté místo a Ester Evjáková byla sedmá. V kategorii VS0 A šumperský oddíl reprezentovala Tereza Štěpánková, která trénuje od září. Zapamatovat si tři sestavy, zvládnout přeskok  a mnoho dalších prvků není opravdu lehké, ale Terka to zvládla a z Ostravy si odváží krásné páté místo. Děvčatům moc gratulujeme a do krajského přeboru odstraní drobné chybičky a snad některé v červnu odjedou na MČR.  Velký dík patří i trenérce a rozhodčí Lucce Parasce.