Kvalifikační závody

Obrázek24Brno – 1. kvalifikační závod na Mistrovství České republiky čekal nejlepší šumperské gymnastky 8. května v Brně. Tři nejlepší kategorie žákovského věku (starší žákyně, žákyně A a kadetky) musí pro účast na domácím šampionátu splnit limity v podobě kvalifikačních závodů a později i krajského přeboru.

Protože se v Brně konal vůbec první kvalifikační závod sezóny, nikdo nenechal nic náhodě a sbírat cenné body přijelo na 120 závodnic, z toho 71 starších žákyň. V nejvíce obsazené kategorii měl i GK Šumperk nejsilnější zastoupení. Nejlépe si vedla zkušená Adéla Osladilová, která má vzhledem k věku poslední šanci zabodovat v této kategorii na MČR. 22. místem a ziskem více jak 55 bodů si k Mistroství dobře nakročila. Další mladé reprezentantky Šumperka, pro které byl závod první velkou zkušeností s kvalifikací, skončily následovně: 29. Peterková, 40. Hvižďová, 50. Friedlová a 66. Žandová.

V žákyních A se lépe vedlo Evě Kubíčkové, která skončila na 14. místě. Její tréninková kolegyně Agáta Kněžková byla 22.

Jedinou kadetkou, kterou v současné době GK Šumperk má, je Veronika Veselá. Po nezdaru na bradlech skončila v této elitní kategorii na 17. místě.

Ostrava – 2. kvalifikačním závodem byl Memoriál Miroslava Kojdeckého, který tradičně pořádá Sokol Moravská Ostrava. Letos připadl termín na 16. května.

O týden zkušenější starší žákyně se už s velkým závodem vypořádaly lépe a posunuly se o několik příček blíže k medailím. Nejlépe opět zacvičila Adéla Osladilová (12. místo), ale na paty jí tentokrát šlapala Klára Peterková, která se probojovala na 13. místo. Julie Hvižďová byla 19., Sabina Žandová 31. a Kateřina Friedlová 34.

Žákyním A se ostravský závod vydařil výrazně více než ten brněnský! Eva Kubíčková nestačila jen na pražskou závodnici Hálovou a vybojovala stříbrnou medaili. Agáta Kněžková skončila 7.

V kategorii kadetek soutěžily v rámci mezinárodního závodu i gymnastky z dvou polských klubů. Šumperská Veronika Veselá si i tak polepšila a obsadila 12. místo.