Krajský přebor ve sportovní gymnastice žen 2021

V neděli 19.9. 2021 tělocvična Sluneční zažila po dlouhé covidové pauze velký závod, při kterém se rozdělovaly tituly přebornic Olomouckého kraje oddílů GKM Olomouc, SK UP Olomouc, KSG Přerov, TJ Prostějov, TJ Šumperk a GK Šumperk. Organizací velkého závodu se zhostil domácí oddíl Gymnastický klub Šumperk. Náročnou soutěž se všemi možnými covidovými opatřeními zvládl bez sebemenšího zaváhání a odměnou byl zisk několika titulů přebornic kraje v nejrůznějších kategoriích. Na žádost oddílů byl umožněn start děvčatům rekreační gymnastiky linie C.

Absolvováním tohoto závodu si mnohá děvčata z GK Šumperk zajistila účast na MČR v nejvyšší soutěži výkonnostní gymnastiky linie A. MČR pro kategorii VS4A proběhne již 25.9.2021 v Praze a ostatní výkonnostní stupně budou o medaile bojovat o týden později 2. – 3.10. 2021 v Ostravě.

Nejmladší nepostupová kategorie VS0A byla v režii GK Šumperk. Titul přebornice si odnáší sedmiletá Adéla Jurásková, na druhou příčku vystoupila Viktorie Peduzzi a bronz patří teprve šestileté Terezii Parasce.

Město Šumperk na MČR bude reprezentovat v kategorii VS 1A Lucie Paraska a Patricie Petrová. Prvně jmenovaná získala stříbrnou medaili za závodnicí z SK UP Olomouc a Patricie brala bramborovou medaili. Obě měly více než 72 bodů, které bylo nutné splnit pro postup na MČR.

V kategorii VS2A a titul přebornice kraje získala favorizovaná domácí závodnice z GK Šumperk Markéta Hermannová. Poprvé si tento výkonnostní stupeň vyzkoušela šestá Eliška Langerová a sedmá Klaudie Ďulíková.

VS3A si první dvě místa, která byla přidělena olomouckému kraji na MČR, vybojovala přebornice kraje Barbora Grežová, druhá Michaela Janků a Jitka Machytková bude ještě bojovat v sobotu 25.9.2021 v Praze na kvalifikačním závodě o účast na MČR. Snad vše dobře dopadne a všechna tři děvčata se budou moci vzájemně podporovat v Ostravě.

V kategorii VS4A – kadetky titul přebornice opět získala závodnice z GK Šumperk Lenka Machytková.

V linii B měl GK Šumperk zastoupení v kategorii VS4B, kde Adriana Směšná byla čtvrtá a v kategorii VS5B druhá byla Marie Paraska a bronzová její sestra Anna Paraska. Obě také postupují na MČR a ještě se k nim snad připojí Sabina Žandová, která čeká na divokou kartu, protože krajský přebor absolvovala v jiném kraji.

Všem děvčatům z GK Šumperk gratulujeme  a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu. Na MČR všem držíme pěsti.