Gymnastky otevřely sezónu v Ostravě

Obrázek30Ostrava – Závodnice Gymnastického klubu Šumperk jako každým rokem zahájily novou sezónu závodem o Zlatý štít v ostravské Porubě. Bojovat o medaile a poháry se chystalo několik moravských a českých klubů a poslední únorovou sobotu tak pořádající oddíl TJ VOKD Poruba hostil přes 70 gymnastek při příležitosti jubilejního 40. ročníku tradičního dvojboje.

V kategorii začínajících žákyň (narozených v roce 2007 a později) si nejlépe ze šumperských vedla Sabina Žandová, kterou pád z kladiny odsunul až do druhé desítky na 11. místo. Bára Pražáková skončila 26.

Mladší žákyně (ročník narození 2006 a 2005) zastupovaly v PoruběJulie Hvižďová, Adéla Osladilová a Klára Peterková. Nové a obtížnější sestavy na bradlech a kladině zvládla nejlépe Hvižďová, která skončila na pěkném 6. místě. V těsném odstupu za ní se umístila Osladilová (7. místo) a Peterková byla tentokrát 9.

Čtyřem šumperským starším žákyním se na startu sezóny moc nevedlo. Chyby na kladině všechny odsunuly z předních příček, a i když zprvu patřily k favoritkám závodu, skončila nejlépe Veronika Veselá až na 6 místě. Eva Kubíčková byla 10., Agáta Kněžková 13. A Ludmila Stejskalová 14.