Gymnastický klub Šumperk má vicemistryni !!!

V druhé polovině června proběhla v Praze v Černošicích druhá část MČR ve sportovní gymnastice.

Do Prahy se vydaly i členky šumperského oddílu, aby po velmi dobře zvládnutém kvalifikačním závodě předvedly povinné sestavy. Naše děvčata se představila v kategoriích výkonnostního stupně VS3 A a v kategorii VS4,5 B.

Sezóna byla náročná a dlouhá, a tak některé z nich odjely do Prahy zraněné či nemocí oslabené. Stupeň VS3 A svůj závod zahájil již v pátek v podvečerních hodinách. Po slavnostním zahájení MČR se děvčata rozdělila dle rozlosování na jednotlivá nářadí. Konkurence je veliká, a tak i sebemenší chybička vzdalovala děvčata od medailových pozic. Závodu se zúčastnilo celkem 40 závodnic ročníku 2007 – 2010. V této kategorii nás reprezentovalo 5 gymnastek.

Nejméně se závod vydařil Anně Paraska (32. místo), 29. skončila Jitka Machytková, která se potýkala celý týden s horečkami, 27. Marie Paraska, 18. Michaela Janků. Přesto gymnastický klub mohl slavit. Po loňském titulu mistryně republiky, letos titul vicemistryně získala Lenka Machytková. Po vyrovnaných výkonech na všech čtyřech nářadích a nejlepší kladině zaslouženě získala druhé místo.

V sobotu mistrovství ČR zahájila kategorie VS4 B. Závodnice předváděly volné sestavy s předepsanými prvky. I když se jedná o „béčkovou“ kategorii, i zde je možné vidět pěkné a náročné sestavy. Umístit se tak na medailových pozicích je opravdu velice těžké. Mnohá děvčata by mohla závodit v „áčkové“ kategorii. Šumperk reprezentovaly dvě závodnice. Amálie Anděla Diňová, která skončila na 35. místě a Amálie Anna Bruštíková na 46. místě. Odpoledne závod pokračoval kategorií VS5 B. Na devatenáctém místě se umístila Adéla Osladilová, které předvedla svůj standardní pěkný výkon a Julie Hvižďová obsadila 33.místo.

MČR v Černošicích byl poslední velký závod pro tyto členky GK Šumperk. Nyní si již užívají volno a odpočívají, aby v srpnu mohly zahájit přípravu na nadcházející podzimní sezónu. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a města Šumperk. Velké poděkování patří i trenérům, kteří se věnují intenzivní přípravě svých svěřenkyň.