Družstvo GK je přeborníkem kraje!

Prostějov – V sobotu 21. listopadu se v Prostějově uskutečnil Krajský přebor družstev ve sportovní gymnastice dívek i chlapců. Dívčí část GK Šumperk nasbírala napříč všemi kategoriemi přeboru deset medailí a nejcennější z nich bylo zlato v soutěži druhé ligy, které pravděpodobně posune nový mladý tým do bojů o přední umístění na MČR družstev, které proběhne 5. – 6. prosince v Brně.

Pět výkonnostních kategorií dívek v sobotu bojovalo o medaile a ve čtyřech z nich měl GK Šumperk zastoupení a bral medaile. Jedinou kategorií bez účasti GK byla kategorie žákyň úrovně C.

První výkonnostní kategorií v závodním programu definovaném Českou gymnastickou federací je základní stupeň. Šumperské družstvo začínajících gymnastek ve složení Kubíčková El., Machytková J., Bruštíková A. a Bruštíková R. se umístilo na třetím místě. V pořadí jednotlivkyň se nejlépe dařilo Elišce Kubíčkové, která skončila na pěkném pátém místě.

Obtížnější čtyřboj mohli diváci vidět v kategorii mladších žákyň, kde družstvu GK ve složení Pražáková, Macháčková, Diňová A. a Paraska A. sice utekla zlatá medaile, ale v konkurenci pěti týmů bylo i stříbro skvělým výsledkem. V jednotlivkyních se nejlépe z GK umístila Bára Pražáková na pátém místě. Do první desítky se vešla ještě o rok mladší Gabriela Macháčková, která skončila sedmá, což byl nejlepší výsledek z ročníků 2008.

Mimo krajský přebor musely startovat závodnice narozené v roce 2009, kterým pravidla ještě neumožňují oficiálně soutěžit na krajské úrovni. Vítězka vloženého závodu Lenka Machytková by ale ziskem přes 56 bodů mohla směle konkurovat i gymnastkám o tři roky starším. Druhá skončila její sestra Jitka.

Druhá nejobtížnější kategorie přeboru byla kategorie starších žákyň, kde tým GK ve složení Peterková, Žandová, Friedlová a Diňová B. nenašel konkurenci a startoval tentokrát jediný. V pořadí jednotlivkyň zvítězila Klára Peterková před Sabinou Žandovou (2. místo) a Kateřinou Friedlovou (3. místo).

Závěrečný závod II. ligy byl generálkou na nadcházející MČR družtev, která se družstvu GK ve složení Veselá, Kněžková, Kubíčková E., Peterková, Osladilová a Friedlová až na malé nezdary povedla. Mladý tým, kterému k bodovému zisku 126,43 bodu pomáhaly i starší žákyně Klára Peterková (ročník narození 2006) a Kateřina Friedlová (2007) s náskokem zvítězil před druhým družstvem Přerova a stal se tak Přeborníkem olomouckého kraje. Mezi jednotlivkyněmi doplnily počet medailí Veronika Veselá (1. místo) a Agáta Kněžková (2. místo).