Banskobystrické gymnastické dny

img_6709B. Bystrica – Předposlední květnový víkend patřil slovenské sportovní gymnastice. S mezinárodní účastí proběhly v Banské Bystrici chlapecké i dívčí závody. I když mužská část GK Šumperk dala tentokrát přednost závodu ve Znojmě, osm našich závodnic vyrazilo bojovat o medaile. A úspěšně!

Po pádech z kladiny jsme se nedočkali medaile jen v úplně nejmladší kategorii, kde skončily sestry Parasky         na 4. (Marie Paraska) a 5. (Anna Paraska) místě. V mladších žákyních zvítězila šumperská Sabina Žandová před Kateřinou FriedlovouKlárou Peterkovou, která neměla svůj den a zaznamenala celkem 3 pády, i přesto to stačilo na 6. místo. Pěkný bodový zisk dovedl takto složené družstvo GK na první stupínek v soutěži týmů. Ve starších žákyních zůstalo zlato na Slovensku zásluhou domácí závodnice, ale stříbro a bronz putoval do Šumperka zásluhou Agáty Kněžkové (2. místo) a Adély Osladilové (3. místo). V kategorii juniorek zvítězila Veronika Veselá po vydařeném cvičení na všech nářadích.