Mistrovství ČR v Třinci

Gymnastky z GK Šumperk uspěly na Mistrovství ČR v Třinci

Na nejvýznamnější závod sezóny, kterým je pro děvčata z GK Šumperk Mistrovství ČR žákyň, juniorek a žen ve sportovní gymnastice, odjelo po úspěšné kvalifikaci osm děvčat. Tento závod se letos konal 17. – 19. června ve Sportovní hale STaRS v Třinci.

gk_sumperk_-_starsi_zakyne

vyhlaseni_-_starsi_zakyne

V kategorii starších žákyň nastoupila čtyři děvčata. Letos bylo v této

kategorii nově zařazeno páté nářadí, a to hrazdová žerď, na níž musela děvčata předvést komíhání. S nejvyšším počtem bodů a bez velkých chyb se v konkurenci 60 závodnic nejlépe umístila Kateřina  Friedlová a obsadila krásné 5. místo. Kateřina získala za své cvičení na kladině druhou nejvyšší známku a na bradlech se s její týmovou kolegyní Sabinou Žandovou vešly do první desítky závodících. Sabina s kvalitními sestavami na kladině a prostných brala 12. místo. Další zkušenější závodnicí byla Julie Hvižďová, která se po boji s nemocí vrátila s lehčími sestavami, ale s velkou bojovností a též bez pádu dosáhla na pěkné 23. místo. Pro čtvrtou zástupkyní Bereniku Diňovou, to byla první účast na takto velkém závodě, sbírala cenné zkušenosti a obsadila 57. místo.

sabina_zandovafriedlova_katerina     hvizdova_juliedinova_berenika

Ve vyšší kategorii Žákyně A děvčata převáděla obtížnější akrobatické řady a skokové prvky nejen na prostných, ale i na kladině. V kvalitní konkurenci 41 závodnic se neztratila Klára Peterková.

peterkova_klara_-_preskok

Její sestavy na bradlech a kladině obsahovaly  bonifikované prvky, které letos zařadila poprvé a stačily na krásné 13. místo. Její oddílová kolegyně Adéla Osladilová  zabojovala a s pěkně zacvičenými sestavami s nižší obtížností obsadila velmi hezké 36. místo.

osladilova__adela

Druhý závodní den nastoupila do boje s konkurencí naše starší děvčata a to v kategorii Juniorky B. V boji jsme měli hned dvě želízka v ohni. Nejlépe se s medailovou ambicí, novým prostředím Třinecké haly a s trémou, vyrovnala Veronika Veselá. Svým výkonem si uhájila 3. místo. Oddílová kolegyně Agáta Kněžková také zabojovala a v konkurenci 28 děvčat obsadila úžasné 7 místo. 13435569_1096916830347015_5715178515497881301_n Na letošním ročníku MČR jednotlivkyň byla vidět nejen zvyšující se úroveň v daných kategoriích, ale také kvalitně připravené gymnastky, které mají už teď našlápnuto na vrcholovou úroveň. Po měsíční prázdninové pauze se naše děvčata začnou připravovat na podzimní ligovou soutěž družstev, kde si po loňské úspěšné účasti zajistili další start. Velký dík patří nejen závodnicím GK Šumperk za vzornou reprezentaci, ale především trenérkám za obětavou a kvalitní práci Silvii Urbanové a Martině Vavrouškové – Konopové. Výsledky zde