IMG_4248
V sobotu 18.3.2017 se uskutečnil na ZŠ Sluneční 23. ročník Memoriálu Petry Urbáškové. V tamní gymnastické tělocvičně se před její rekonstrukcí naposledy sešli všichni příznivci šumperské gymnastiky. Tělocvična se rozroste o tolik potřebný gymnastický čtverec o kterým mnoho gymnastek v ČR jen sní.
Sobotní sportovní klání bylo rozděleno do tří kategorií.

IMG_5071

První kategorii zastoupily gymnastky ročníku 2009 a mladší. Zde měl šumperský oddíl hned několik želízek v ohni. Domácí prostředí nejvíce svědčilo Lence Machytkové, která si odnesla zlatý pohár. Šestá byla Michaela Janků, devátá Jitka Machytková a 15. Karolína Jakubíková.

I. katagorie

Kategorie ročníků 2006 – 2008 byla nejobsazenější. I přes menší chybičky a pády byla v režii domácích gymnastek. Náročnými sestavami si první příčku zasloužila Klára Peterková, druhá byla Julie Hvižďová, třetí Sabina Žandová, čtvrtá Kateřina Friedlová a třináctá Berenika Diňová. V pozadí nezůstaly ani mladší kolegyně a 15. místo si odnesla Anna Paraska, 20. Marie Paraska , 21. Amélie Diňová. Závodnice trénující pouze třikrát týdně si svou statečností a chutí závodit vysloužily příčku 23. Amélie Bruštíková , 24. Eliška Kubíčková, 25. Julie Machytková, 28. Julie Horová a 29. Rozálie Bruštíková.

IMG_5087

II. katagorie

III. katagoriePoslední kategorie patřila závodnicím ročníku 2005 a starší. Zde si první místo vybojovala nejzkušenější závodnice memoriálu z Liberce Karolína Bartuňková. Šumperská závodnice Veronika Veselá nezaostala a vyrovnaným výkonem brala bronz, šestá byla Agáta Kněžková, po dvouleté pauze si 17. místo vybojovala Ludmila Stejskalová a nejmladší závodnici této skupiny Adéle Osladilové závod nevyšel a skončila dvacátá .

Na konci vyhlašovacího ceremoniálu, byla odměněna i družstva. První místo s více jak čtyřbodovým náskokem před družstvem z Moravské Ostravy si vydobylo družstvo domácí ve složení Machytková L., Peterková a Veselá, čtvrté bylo družstvo B – Janků, Hvižďová a Kněžková, desáté C – Machytková J., Žandová a Stejskalová a jedenácté družstvo D – Jakubíková, Friedlová a Osladilová.
družstva

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem gymnastkám za vzornou reprezentaci gymnastického klubu i města Šumperka, trenérkám, které pro své svěřenkyně připravily skvělý závod se spoustou cen a řediteli za poskytnutí prostor ZŠ Sluneční.